OFERTA

Fundacje i organizacje non-profit

Co możemy dla Ciebie zrobić?

1
prowadzenie ksiąg rachunkowych ze szczegółowym rozliczaniem wydatków projektowych
2
rozliczanie podatku dochodowego

3
rozliczanie podatku VAT i przygotowywanie pliku JPK-VAT
4
organizacja systemu rachunkowości i nadzór nad systemem finansowym

5
usługi kadrowo-płacowe dla umów o pracę i umów cywilno-prawnych
6
sprawozdawczość finansowa na potrzeby inwestorów

7
doradztwo ekonomiczne

Pytania&odpowiedzi


Czy mogę poprowadzić księgowość fundacji lub stowarzyszenia samodzielnie, czy lepiej zatrudnić księgową?

Jednym z warunków koniecznych założenia fundacji lub stowarzyszenia jest organizacja księgowości. W zależności od zakresu działań jednostki non-profit konieczne jest prowadzenie pełnych ksiąg rachunkowych lub ewidencji uproszczonej. Konieczne jest zadbanie o przejrzysty obraz finansów i działalności fundacji lub stowarzyszenia. Za nieprawidłowo prowadzoną księgowość lub zupełny brak ksiąg rachunkowych, a także za błędy w prowadzeniu księgowości i w sprawozdaniach grożą grzywny lub kara pozbawienia wolności. Za uchybienia odpowiada zarząd fundacji, dlatego warto wybrać doświadczonego partnera i zlecić prowadzenie rachunkowości podmiotowi zewnętrznemu. Nasze biuro rachunkowe przejmuje ryzyko związane z prawidłowością prowadzonych rozliczeń i daje do Twojej dyspozycji doświadczony zespół. Wdrażamy system księgowości w taki sposób, aby sprostać wymogom formalnym i w rzetelny sposób przedstawić sytuację finansową jednostki.

Jak zoptymalizować czas i wydatki związane z prowadzeniem księgowości w jednostce non-profit?

Możesz skorzystać z pomocy księgowej w formie wolontariatu, zatrudnić księgową lub nawiązać współpracę z biurem rachunkowym, które ma doświadczenie we współpracy z fundacjami i stowarzyszeniami. Ten ostatni wybór jest najbardziej optymalny pod względem organizacyjnym i pod kątem bezpieczeństwa zarządu w kontekście odpowiedzialności za poprawność ksiąg. Współpraca z nami daje Ci pewność, że księgi rachunkowe prowadzone są systematycznie, prawidłowo i z należytą starannością. Pozwól sobie na skupienie się na bieżących zadaniach i wyzwaniach, jakie stoją przed fundacją i na realizowaniu jej misji.


Prowadzimy przejrzystą i szczegółową obsługę fundacji

Wśród naszych Klientów znajdują się również organizacje pozarządowe, dla których przygotowaliśmy kompleksową ofertę. Prowadzimy księgowość stowarzyszeń, pozwalające na lepszą ewidencję kosztów oraz przychodów. Lata doświadczenia oraz wiedza z zakresu prawa finansowego pozwala nam na dokładną analizę dokumentów. Dzięki temu możemy zapewnić stowarzyszeniom jak najlepiej zorganizowane księgi rachunkowe. Ofertę kierujemy do każdej działalności pozarządowej na terenie Wielkopolski. Profesjonalnie prowadzona księgowość jest niezbędna do szczegółowego dbania o inne aspekty działalności. Gwarantujemy nadzór nad systemem finansowym, dzięki któremu żadne wydatki nie zaskoczą założycieli. Wśród naszej oferty każda organizacja znajdzie coś, co usprawni jej funkcjonowanie.


Biznes każdej firmy zaczyna się i kończy na dogłębnej analizie liczb. Niezależnie od tego, czym dana firma się zajmuje, jeżeli nie umie wyciągnąć wniosków z faktów dotyczących własnej działalności i podejmuje decyzje oparte na powierzchownych informacjach lub intuicji, w ostatecznym rozrachunku zapłaci za to wysoką cenę.


- Bill Gates, współzałożyciel Microsoftl