OFERTA

Spółki średnie i duże

Co możemy dla Ciebie zrobić?

1
prowadzenie ksiąg rachunkowych
2
rozliczanie podatku dochodowego spółki i wspólników

3
rozliczanie podatku VAT i przygotowywanie pliku JPK-VAT
4
deklaracje rozliczeniowe do ZUS spółki i wspólników

5
usługi kadrowo-płacowe dla umów o pracę i umów cywilno-prawnych
6
sprawozdawczość finansowa na potrzeby spółki i instytucji zewnętrznych (np. banków, urzędów, na potrzeby dotacji)

7
integracja procesów księgowych z wewnętrznymi procesami firmy klienta
8
doradztwo ekonomiczne

Pytania&odpowiedzi


Czy biuro rachunkowe jest właściwym wyborem dla dużej firmy?

W biurze rachunkowym pracują specjaliści z różnych obszarów wiedzy rachunkowej, podatkowej i kadrowej, którzy pracują na rzecz Twojej firmy bez dodatkowych kosztów. Utrzymanie własnego interdyscyplinarnego działu finansowego jest bardzo kosztowne, szczególnie w dzisiejszych czasach, gdy pozyskanie wykwalifikowanego pracownika jest trudne, a zmienność przepisów bardzo liczna i wymagająca ciągłej aktualizacji wiedzy. My dbamy o swoich pracowników i o rozwój ich wiedzy. Do obsługi Twojej firmy zostaną wybrani specjaliści znający się na zakresie rozliczeń występujących w Twojej firmie.

Czy utrzymywanie własnego działu księgowego da mi Ci więcej korzyści?

Gdyby tak było, duże zachodnie firmy nie przenosiłyby swoich usług do centrów finansowych. Współpraca biurem rachunkowym to metoda na optymalizację kosztów funkcjonowania działu księgowego i idealna okazja do poprawy organizacji funkcji księgowych i sprawozdawczych w firmie. Współpracujemy z innymi przedsiębiorcami, dzięki czemu znamy bieżące problemy firm i jesteśmy bardziej świadomi zagrożeń płynących z rynku niż dział księgowy, który obsługuje jeden typ branży.


Jak uzyskam potrzebne mi informacje finansowe i jak długo będę na nie czekał?

Duże firmy systematycznie analizują wyniki finansowe, by mierzyć i kontrolować efekty podejmowanych działań. Zbudujemy dla Twojej firmy zestaw właściwych wskaźników, które będą aktualizowane cyklicznie zgodnie z Twoimi potrzebami. Z wyników analiz będziesz mógł korzystać niezależnie od nas, w dowolnym dla Ciebie miejscu i czasie.

W jaki sposób będę utrzymywał kontakt z moim księgowym?

Twojej firmie zostanie przydzielony księgowy operacyjny, który przede wszystkim będzie utrzymywał kontakt z pracownikami Twojej firmy. Z pewnością wyjaśni ich wątpliwości związane z poprawnym dokumentowaniem operacji gospodarczych. Nad całością aspektów finansowo-podatkowych Twojej firmy będzie czuwał główny księgowy. To osoba, z którą omówisz ważne kwestie dotyczące finansów Twojej firmy, telefonicznie i podczas spotkań w Twojej firmie.

Obsługa spółek dużych i średnich

Duże i średnie firmy mają już ugruntowaną pozycję na rynku. Właściwa obsługa rachunkowa spółki jest więc kluczowa, aby maksymalizować korzyści finansowe z tytułu prowadzonej działalności. Takie są najważniejsze cele każdego biznesu. Kompleksowe działanie wymaga jednak doświadczenia. Księgowość to odpowiedzialne zadanie. Często konieczna jest tu bowiem integracja z wewnętrznymi procesami danej organizacji. Kwestie kadrowe, płace, podatki, rozliczenia – każdy element ma swoje znaczenie, aby całość funkcjonowała w należyty sposób. Jesteśmy w stanie to zapewnić.


Biznes każdej firmy zaczyna się i kończy na dogłębnej analizie liczb. Niezależnie od tego, czym dana firma się zajmuje, jeżeli nie umie wyciągnąć wniosków z faktów dotyczących własnej działalności i podejmuje decyzje oparte na powierzchownych informacjach lub intuicji, w ostatecznym rozrachunku zapłaci za to wysoką cenę.


- Bill Gates, współzałożyciel Microsoftl